Міжнародне юридическое бюро VERDYS Law (Український офіс)

Право для здоров’я та краси!

Спортивна медицина, професійний спорт і фітнес

Міжнародне юридичне бюро VERDYS Law активно займається правовим забезпеченням діяльності у сфері спортивної медицини, професійного спорту та фітнесу. Ці напрями відносяться до спортивного права, як окремої галузі, в якій також спеціалізуються наші юристи.

Спортивна медицина – це окрема галузь медицини, яка вивчає зміни в організмі людини під час занять професійним спортом (або активним фітнесом), а також способи профілактики, лікування або корекції патологічних змін, що виникають при фізичних навантаженнях. 

Головною метою спортивної медицини є медико-біологічна підготовка спортсменів до участі у змаганнях. Крім того, спортивна медицина вивчає способи поліпшення досягаються спортсменами спортивних результатів. У більшості випадків фахівці цієї галузі займаються запобіганням травм і погіршення загального стану здоров'я людини, які виникли в процесі або в результаті занять фітнесом у спортивно-оздоровчих закладах. 

У відповідності до чинного законодавства України, діяльність з надання спортивно-оздоровчих послуг не потребує ліцензування. Однак, якщо у фітнес-центрі працюють медичні фахівці в області спортивної медицини та реабілітації, які використовують фізіотерапевтичні лікувально-профілактичні методи, то така діяльність вважається медичною практикою, а отже підлягає ліцензуванню. Тому в цьому напрямку господарської діяльності, рано чи пізно може виникнути необхідність звернутися до фахівців юридичної професії. 

Фахівці нашого Бюро можуть надати весь комплекс спеціалізованих правових послуг (усі галузі права), необхідних для господарської діяльності у сфері надання спортивно-оздоровчих послуг, а також професійної діяльності у спорті і фітнесі. Це можуть бути:

 • консультації та комплексний юридичний супровід організації та проведення спортивних і спортивно-оздоровчих заходів,
 • консультації фізичних осіб щодо професійної спортивної діяльності та кар'єри (у т. ч. юридичний аналіз контрактів, трансферів в українські та зарубіжні команди, клуби, тощо);
 • оскарження дискваліфікації спортсменів при порушенні ними допінгових обмежень, умов контрактів тощо;
 • представлення інтересів спортсменів у національних і міжнародних спортивних організаціях, органах контролю та професійних об'єднаннях;
 • юридичний супровід реєстрацї суб'єктів підприємницької діяльності у сфері фітнесу та професійного спорту;
 • юридична допомога щодо реєстрації та захисту об'єктів інтелектуальної власності;
 • юридичний супровід імпорту та сертифікації спортивного обладнання, препаратів;
 • консультування та супровід ліцензування медичної практики в спортивно-оздоровчих центрах,
 • допомога у позасудовому врегулюванні спорів і конфліктів в спортивних організаціях та професійних об'єднаннях,
 • вирішення питань працевлаштування (стандартні трудові договори та спеціальні контракти) і легалізації найнятих фахівців, у т. ч. іноземних;
 • ведення судових справ і представлення інтересів в організаціях, органах контролю тощо.

Останнім часом нерідкими стали звернення щодо позасудового врегулювання конфліктів з клієнтами та найнятим персоналом, а також колективні конфлікти в спортивних командах. Для врегулювання багатьох таких конфліктів ми успішно застосовуємо медіацію. У нашій команді є сертифіковані медіатори з досвідом врегулювання конфліктів у сфері професійного спорту.

Дізнатися більше про послуги, які ми можемо запропонувати в цьому напрямку, Ви зможете в розділі Сайту «Послуги» або у фахівців VERDYS Law Ukraine.