Міжнародне юридическое бюро VERDYS Law (Український офіс)

Право для здоров’я та краси!

Медичний та оздоровчий туризм

Наше Бюро є одним з перших в країнах Центральної та Східної Європи, хто почав практикувати в цьому напрямку медичної діяльності. Юристи Бюро тривалий час консультували і супроводжували бізнес-проекти з організації та супроводу лікування та оздоровлення за кордоном (у т. ч. проект INTMEDTOURISM.COM).

Сьогодні міжнародний медичний та оздоровчий туризм вважається дуже перспективним напрямком медичного бізнесу. З кожним роком поїздки на діагностику, лікування або оздоровлення за кордон набувають все більшої популярності серед пацієнтів з багатих країн Західної Європи, США, Азії і Близького Сходу. Тому багато медичних закладів України зацікавлені в залученні іноземних пацієнтів. У той же час, українські пацієнти шукають можливість отримати медичні або оздоровчі послуги за кордоном.

Будь-яка поїздка за кордон, а особливо пов'язана з медичним облуговування або оздоровленням, має свої труднощі, зокрема, з оформленням документів (візових, медичних, страхових та ін). Багато з них можна вирішити з допомогою кваліфікованого юриста, знайомого з особливостями діловодства та вимог законодавства різних країн.

Багато питань виникає й з приводу організації самої поїздки, насамперед, з приводу оформлення правовідносин з провайдером медичних послуг за кордоном (медичним закладом, агентством, страховою компанією та ін.). Це договірні відносини краще оформляються шляхом укладення цивільно-правового договору в письмовій формі. Юристи VERDYS Law Ukraine мають великий досвід укладання таких договорів з медичними закладими різних країн. Зокрема, ми неодноразово забезпечували транспортування за кордон пацієнтів, органів і тканин людини.

Пацієнти, які вирушають за кордон з метою отримання медичних чи оздоровчих послуг, повинні пам'ятати, що в будь-якій країні світу не може бути на 100% гарантована якість медичного втручання та відсутність медичних помилок. Крім того, не можуть бути виключені й недоліки в організації обслуговування, зокрема питання прийому та розміщення пацієнта і супроводжуючих його осіб, розрахунку вартості послуг та ін. У таких випадках для захисту порушених прав та інтересів може знадобитися допомога юристів, що спеціалізуються в галузі медичного права.

У деяких випадках існують проблеми з отриманням окремих видів медичних послуг. Найчастіше це пов'язано з допоміжними репродуктивними програмами, застосуванням стовбурових клітин, трансплантацією органів, штучним перериванням вагітності та ін. Щоб не мати проблеми з законом, як в країні проведення медичних втручань, так і згодом у себе на батьківщині, бажано заздалегідь проконсультуватися з грамотним юристом.

Досвідчені юристи нашого Бюро готові проконсультувати з окремих питань або провести повний юридичний супровід поїздки на лікування та діагностику за кордон.

Дізнатися більше про послуги, які ми можемо запропонувати в даному напрямку, Ви зможете в розділі Сайту «Послуги» або у фахівців VERDYS Law Ukraine.