Міжнародне юридическое бюро VERDYS Law (Український офіс)

Право для здоров’я та краси!

Широкий спектр юридичних послуг у сфері допоміжної репродукції людини

← All services 6666

Сьогодні Україна - одна з небагатьох країн світу, де використання більшості репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства, цілком законно. У цьому плані українські законодавці виявилися набагато прогресивніші, ніж більшість їх європейських колег і навіть з країн СНД.

У Сімейному кодексі України (ст. 123, п. 2) закріплене положення про те, що в разі перенесення іншій жінці ембріону, зачатого подружжям, батьками дитини є саме подружжя, в тому числі і в програми сурогатного материнства. Пункт 3 цієї ж статті закріплює можливість використання подружжям при ЕКЗ донорських ооцитів, при цьому ембріон, в будь-якому випадку, буде вважатися таким, що походить від подружжя. Таким чином, подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, має у повному обсязі батьківські прави та обов'язки по відношенню до дітей, які народилися в результаті застосування цих методик. Більш детально про регламентацію застосування допоміжних репродуктивних технологій зазначено в Наказі МОЗ України від 09.09.2013 № 787.

Правове забезпечення діяльності в сфері репродуктивної медицини в Україні та інших країнах світу вимагають не тільки хорошого знання загального та спеціального законодавства, але й нових тенденцій у розвитку правової науки. Тому юристи нашого Бюро активно беруть участь в розробці проекту Закону України «Про допоміжної репродукції людини», який найближчим часом має надійти до ВР України.

Наше Бюро пропонує найширший спектр послуг з юридичного супроводу сфери допоміжної репродукції людини, у т. ч. програм сурогатного материнства, від консультацій до представлення інтересів в суді. Такі послуги надаються для всіх учасників репродуктивних програм (потенційних батьків, сурогатних матерів, клінік репродуктивної медицини та інших). Ми здійснюємо комплексне юридичне обслуговування провідних клінік репродукції України. 

У нас можна замовити такі послуги як:

 • консультації, у т. ч. з оформленням юридичної довідки (у письмовому вигляді);
 • визначення оптимальної моделі проведення репродуктивної програми, в т. ч. транснаціональної;
 • розробку і аналіз договорів між учасниками допоміжних репродуктивних програм;
 • вибір оптимального способу легалізації прав потенційних батьків;
 • розробку та підписання інформаційно-правових документів;
 • отримання необхідних медичних, реєстраційних та інших документів;
 • юридичний супровід при проведенні ДНК-тестів для встановлення (підтвердження) батьківства;
 • допомогу в легалізації документів;
 • юридичний супровід при зустрічах і спілкуванні з учасниками репродуктивних програм;
 • партнерську юридичну підтримку реєстрації дитини в країні проживання батьків дитини;
 • допомога у вирішенні проблемних ситуацій в консульствах, еміграційної служби, правоохоронних органах;
 • досудове врегулювання конфліктних ситуацій;
 • комплексне ведення судових справ і разове представлення інтересів в судах всіх інстанцій;
 • представлення та захист інтересів генетичних батьків і сурогатних матерів в суді, в т. ч. позбавлення останніх батьківських прав, у випадках, коли вони беручи участь в транснационаьных програмах, народили дитину (дітей) за кордоном і були записані його (їх) матір'ю, тощо;
 • консультації та супровід найбільш складних репродуктивних програм, зокрема, постмортальных, "відкладеного батьківства" та ін.
 • юридичний супровід перевезення ембріонів і криоконскрвированных гамет (ооцитів і сперми) та ін.

Фахівці VERDYS Law Ukraine мають багаторічний досвід в сфері юридичної підтримки застосування допоміжних репродуктивних технологій. Ми допоможемо здійснити всі необхідні юридичні процедури не тільки в Україні, але і за кордоном - для батьків, які є іноземними громадянами. Співпрацюючи з нашими юридичними партнерами з США, Великобританії, Канади, Іспанії, Ізраїлю, Швеції і Чехії ми зможемо надати громадянам цих країн допомогу в легалізації дитини у країні їх проживання (судові та інші процедури). 

Ми постійно співпрацюємо з правового забезпечення репродутивных програм, у т.ч. сурогатного материнства з відомим міжнародним агентством IRTSA Ukraine.

Задати питання з приводу переліку, особливостей надання або вартості послуг в цій галузі, а також записатися на консультацію можна в робочі дні з Пн. по Пт. з 9:30 до 17:30. Ми консультуємо по телефону, Скайпу або електронною поштою. 

Наші юристи можуть консультувати та вести листування з клієнтами англійською мовою.

Тел.: 

         +380 (66) 049-65-96

         +380 (44) 228 27 78 (тел. ТОВ "ВЕРДІС Юкрейн")

E-mail: info@verdyslaw.com.ua

Skype: verdys_law_ua

 

Інформацію оновлено станом на 05/06/2017.